Aktualności SR Przemyśl

Sąd Rejonowy w Przemyślu informuje,

 iż Prezes Sądu Rejonowego w Przemyślu

  nie będzie przyjmował stron

 w dniu 22.02.2023 r. 

z powodu nieobecności

Harmonogram dyzurow tydzien pomocy pokrzywdzonym

 

Zarządzenie nr 2/2023 Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego w Przemyślu z dnia 12 stycznia 2023r. w sprawie ustalenia czasu pracy dla Sądu Rejonowego w Przemyślu w 2023 roku.

Załączniki:
Lp.Tytuł załącznikaData wprowadzeniaWprowadziłPlik
1Zarządzenie nr 2/20232023-01-12Witold ŚwieżyDownload this file (Zarządzenie nr 2/2023)Zarządzenie nr 2/2023 Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego w Przemyślu

Rada Izby Komorniczej w Rzeszowie z ogromnym smutkiem informuje, że w dniu 18 listopada, podczas wykonywania czynności, we własnej kancelarii, została brutalnie zamordowana jedna z Naszych Koleżanek, Komornik przy Sądzie Rejonowym w Łukowie, Ewa Kochańska.

Łączymy się myślami z Rodziną Naszej Koleżanki, mając jednocześnie świadomość, iż mogło to spotkać każdego z nas. Jako samorząd komorniczy i komornicy sądowi uważamy, że niezbędna jest nasza stanowcza reakcja na ten bestialski czyn.

W geście protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych i ich pracowników, w dniu 21 listopada 2022 roku oraz w dniu pogrzebu Naszej Koleżanki ś.p. Ewy Kochańskiej, kancelarie komornicze pozostaną zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym, jak na przykład, odbieranie telefonów, odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp., a przez cały tydzień komornicy nie będą przyjmować stron postępowań.

Ogolnopolski protest Komornikow

Załączniki:
Lp.Tytuł załącznikaData wprowadzeniaWprowadziłPlik
1Informacja2022-11-22Grzegorz ZatońDownload this file (Informacja)Ogólnopolski protest Komorników Sądowych

W poniedziałek 7 listopada w obecności Marcina Warchoła - sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Piotra Pilcha - wicemarszałka województwa podkarpackiego, Anny Huk - członkini zarządu województwa podkarpackiego, Bogusława Świeżego - zastępcy Prezydenta Przemyśla, Mariusza Fołty- Prezesa Sądu Okręgowego w Przemyślu, Krzysztofa Trykszy - Prezesa Sądu Rejonowego w Przemyślu, Lucyny Majer-Torby - Kuratora Okręgowego w Przemyślu, Agnieszki Puchalskiej - Zastępcy Kuratora Okręgowego w Przemyślu, Agnieszki Krasoń - Kierownika Ośrodka Kuratorskiego, kuratorów zawodowych oraz zaproszonych gości, oficjalnie otwarto nowy Ośrodek Kuratorski w Przemyślu. 

Ośrodek jest placówką o charakterze otwartym, zajmuje się codzienną działalnością profilaktyczną, opiekuńczo-wychowawczą i resocjalizacyjno-terapeutyczną wobec osób nieletnich. To jeden z kilku obiektów, które w ostatnim czasie powstały na Podkarpaciu. 

Do tego typu ośrodków kuratorskich, decyzją sądu, kierowani są nieletni, którzy dopuścili się czynu karalnego lub wykazują przejawy demoralizacji. To reaktywacja ośrodka, który w mieście funkcjonował ponad 30 lat temu. 

W nowej placówce pracować będzie trzech kuratorów pionu rodzinnego. Ośrodek znajduje się przy ul. Dworskiego 19, będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 14:30 do 18:30.